Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi dla kierowców

0
Pociąg Kolei Śląskich
Pociąg Kolei Śląskich

Aby skorzystać z darmowego przejazdu z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny.

W najbliższą niedzielę, 22 września, Koleje Śląskie zapraszają do świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu. W tym dniu kierowcy mogą bezpłatnie przetestować podróże pociągami KŚ – aby skorzystać z takiej propozycji, wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

- reklama -

Bezpłatne przejazdy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu będą obowiązywać przez cały dzień na wszystkich liniach – jedyny wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin.

Koleje Śląskie w tym roku już po raz piąty przyłączą się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. – Po raz pierwszy wyszliśmy z inicjatywą bezpłatnych przejazdów w tym dniu w 2015 roku – i z dumą możemy stwierdzić, że z roku na rok nasza propozycja cieszy się coraz większą popularnością – podkreślają Koleje Śląskie. Łącznie w ramach obchodów KŚ przewiozły prawie 8000 osób, a razem uczestnicy akcji przejechali pociągami blisko 420 000 kilometrów Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem przewoźnik przyłączy się również do różnego rodzaju inicjatyw organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

– Mamy nadzieję, że bezpłatne przejazdy zachęcą kierowców do przetestowania bardziej ekologicznych form transportu od „własnych czterech kółek” i być może wprowadzenia stałych zmian w podróżniczych zwyczajach. Pociąg jest bowiem nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale w wielu wypadkach również wygodniejszy i szybszy. Dla przykładu czas przejazdu naszym pociągiem z centrum Sosnowca do centrum Katowic wynosi zaledwie 10 minut – trudno mówić o podobnym wyniku przy przejeździe samochodem, szczególnie w godzinach szczytu. Warto zatem już w najbliższą niedzielę bezpłatnie sprawdzić, jak podróżuje się pociągiem Kolei Śląskich, a po testach przemyśleć przesiadkę z auta na kolej – zachęcają Koleje Śląskie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here