Odzyskał portfel dzięki uczciwej 72-latce

0
Znaleziony portfel
Zdjęcie poglądowe Fot. pixabay

Ponad 600 złotych oraz dokumenty trafiły już do rąk prawowitego właściciela. Było to możliwie dzięki uczciwej 72-latce, która na jego zgubę natknęła się przy centrum handlowym w Wodzisławiu Śląskim.

Wczoraj (23.09) do wodzisławskiej komendy zgłosiła się kobieta, która przekazała dyżurnemu portfel z dokumentami oraz banknotami. Uczciwa znalazczyni powiedziała, że znalazła go na chodniku przy centrum handlowym na ulicy Radlińskiej. Gdy zobaczyła, że w środku są wszystkie dokumenty i pieniądze postanowiła udać się prosto do komendy. Dzięki uczciwości 72-latki, mężczyzna odzyskał gotówkę w kwocie ponad 600 złotych, dowód osobisty, prawo jazdy, dyskietkę NFZ i karty płatnicze.

- reklama -

Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie. Wiele przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się mylnym hasłem „Znalezione – nie kradzione”.

/KPP Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here