Gala Zespołu Tanecznego Skaza [ZDJĘCIA]

0
Gala Zespołu Tanecznego Skaza
Gala Zespołu Tanecznego Skaza

Gala była podsumowaniem sezonu artystycznego 2018/2019 i jubileuszem 8 lat działalności zespołu.

W sobotę i niedzielę w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się coroczna Gala Zespołu Tanecznego Skaza. Było to podsumowanie sezonu artystycznego 2018/2019 i jubileusz 8 lat działalności zespołu. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne Skazy. Można było zobaczyć finalistów Mistrzostw Polski oraz wicemistrzów Polski Międzynarodowej Federacji Tańca WADF. Tancerze pożegnali także jednego z instruktorów – Denisa Chorego.

- reklama -

Zespół Taneczny Skaza z Raciborza został założony we wrześniu 2011 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorami, choreografami i opiekunami zespołu są: Manuela Krzykała oraz Denis Chory, obecny Mistrz Polski WADF. W ostatnim sezonie zespół wspierała również Paulina Mikulska oraz Dariusz Moc i Joanna Sokołowska prowadzący zajęcia akrobatyczne.

Zespół obecnie składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy ponad 200 tancerzy od 5. do 45. roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny i street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych. Bierze również udział w licznych pokazach, eventach, warsztatach itp. Od tego roku zespół należy do Międzynarodowej Federacji Tańca WADF.

Skaza to nie tylko zespół taneczny – to styl życia, pasja, energia, miłość do tańca, przyjaźnie i wielka Skazowa rodzina.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here