Trwa budowa drogi Racibórz – Pszczyna [ZDJĘCIA]

Budowa drogi Racibórz – Pszczyna. Utrudnienia na ul. Rybnickiej
Budowa drogi Racibórz – Pszczyna. Utrudnienia na ul. Rybnickiej

Kierowcy na własnej skórze pierwsze utrudnienia odczuli, jadąc ul. Rybnicką. Przy budowie drogi Racibórz – Pszczyna dzieje się jednak o wiele więcej i to na różnych frontach.

W październiku ruszyła budowa wschodniej obwodnicy Raciborza. Generalnym wykonawcą zadania jest Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., a inwestorem – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

- reklama -

Kierowcy na własnej skórze pierwsze utrudnienia odczuli, jadąc ul. Rybnicką. Na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej i ul. Piaskowej wprowadzono zwężenie jezdni w kierunku Raciborza w celu wykonania zjazdów w rejonie ul. Cieszyńskiej. Utrudnienia te potrwają jeszcze do końca miesiąca, czyli do czasu wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu na zjazd budowy. Wykonawca oczekuje na zatwierdzenie projektu organizacji ruchu przez Marszałka Województwa Śląskiego. Droga technologiczna w tym rejonie stanowić będzie projektowaną drogę serwisową DsL14. Jest w tej chwili budowana.

Przy budowie drogi Racibórz – Pszczyna dzieje się o wiele więcej i to na różnych frontach.

W rejonie żwirowni zostały wykonane takie prace jak zjazd z DW919 ze wzmocnieniem istniejącej drogi gruntowej wzdłuż wału brzegowego kanału Ulgi, zbiorniki zastępcze dla płazów i zasypka istniejących stawów z kamienia hydrotechnicznego. Trwają tam takie prace jak odhumusowanie pasa głównego, wzmocnienie podłoża gruntowego na trasie głównej i drodze serwisowej, budowa dróg technologicznych jako dojazd do obiektu inżynieryjnego MG1.

Wykonane drogi technologiczne:
– zjazd z drogi DW919 na ul. Rudzkiej z utwardzeniem nawierzchni istniejącej drogi gruntowej do projektowanej drogi serwisowej przebiegającej do lewego wału brzegowego rzeki Odry,
– zjazd z ul. Rybnickiej dojazd do obiektu inżynieryjnego WG5 nad linią kolejową,
– zjazd z ul. Kozielskiej w Gminie Rudnik jako dojazd do obiektu inżynieryjnego WG1.

Trwają prace przy wzmocnieniu istniejących dróg gminnych w dzielnicy Miedonia jako dojazd do obiektów inżynieryjnych WG2, WG3 i MG1 i przy budowie drogi technologicznej od ul. Cieszyńskiej do obiektu inżynieryjnego WG5 nad linią kolejową.

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie drogi technologicznej i zjazdu z DW919 (ul. Rudzka) do obiektu inżynieryjnego WG5 nad linią kolejową.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here