Wystawa „Karty z historii Polski” na raciborskim zamku [ZDJĘCIA]

0
Wystawa „Karty z historii Polski” na raciborskim zamku
Wystawa „Karty z historii Polski” na raciborskim zamku

Można oglądać m.in. repliki zbroi wykonane przez raciborskiego płatnerza Roberta Stefanowskiego, repliki mundurów wojskowych z okresu napoleońskiego i pierwszej połowy XX wieku ze zbiorów Roberta Galary oraz kolekcję polskich pojazdów pancernych z okresu kampanii wrześniowej wykonanych przez raciborzanina Andrzeja Beracza.

„Karty z historii Polski” – to tytuł nowej wystawy, której wernisaż odbył się 11 listopada na Zamku Piastowskim w Raciborzu. To odkrywanie dziejów od średniowiecza aż po czasy II wojny światowej. To swoista lekcja patriotyzmu przypominająca także lokalny wkład w odzyskanie upragnionej wolności. Wystawa to też upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości, które miało miejsce w 2018 roku.

- reklama -

Nowa ekspozycja w ramach działań powiatowych dla mieszkańców i gości zorganizowana została przez Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej i Zamek Piastowski w Raciborzu. To kolejne wydarzenie, jakie zamek przygotował w 2019 roku w ramach obchodów 10-lecia Agencji na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Zobaczyć można m.in. repliki zbroi wykonane przez raciborskiego płatnerza Roberta Stefanowskiego, repliki mundurów wojskowych z okresu napoleońskiego i pierwszej połowy XX wieku ze zbiorów Roberta Galary oraz kolekcję polskich pojazdów pancernych z okresu kampanii wrześniowej wykonanych przez raciborzanina Andrzeja Beracza.

Na zwiedzanie zamek zaprasza od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here