Wodzisławska chirurgia rusza w pełnym zakresie

Szpital Wodzisław

Oddział Chirurgiczny Ogólny szpitala w Wodzisławiu Śl. wznawia pracę w pełnym zakresie. Od dzisiaj (18.11) uruchomionych zostanie wszystkie 50 łóżek. Oddział ma też nowego lekarza kierującego. Jest nim dr Bolesław Oleś, wcześniej pracujący w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku-Orzepowicach.

Przypomnijmy, że oddział został zawieszony na okres od 30.09.2019 do 31.12.2019 roku z uwagi na, jak podał wówczas dyrektor, „brak możliwości zabezpieczenia obsady kadrowej w zakresie ordynacji podstawowej, jak i dyżurów lekarskich”. Oddział wznowił działalność 9 października – Dzięki intensywnym staraniom podjętym przez Zarząd Powiatu oraz dyrekcję Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. od jutra (9.10 – red.) od godz. 15:00 wznawia działalność Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Wodzisławiu Śl. – podało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim 8 października. Wówczas na oddziale dostępnych było 27 łóżek.

- reklama -

Dziś poinformowano, że wraz z nowym ordynatorem w szpitalu pojawiła się nowa kadra. – Jest to sześciu specjalistów i trzech lekarzy asystentów, prawdopodobnie do tego zespołu dołączy jeszcze dwóch, trzech lekarzy. Będzie to pełny zespół, który będzie operował i leczył pacjentów w ramach oddziału chirurgii ogólnej. Sytuacja jest o tyle dobra dla szpitala i pacjentów, bo jest to zespół bardzo dobrze „wyoperowany”, doświadczony i będziemy realizować świadczenia nie tylko w tym zakresie, w jakim świadczyliśmy do tej pory – mówił podczas niedawnej wspólnej konferencji prasowej Zarządu Powiatu i dyrektora PPZOZ Krzysztof Kowalik. Chodzi m.in. o operacje trzustki czy piersi.

Kierownictwo PPZOZ wykorzystało też okres czasowego zawieszenia działalności oddziału na prace remontowe. Pomieszczenia oddziału zostały odświeżone.

– Zachęcam wszystkich pacjentów, którzy mieli odkładane zabiegi, będziemy się z nimi kontaktować, zachęcam, by wracali do szpitala, żeby chcieli się leczyć w tym szpitalu. Zapewnię, że ta opieka będzie na najwyższym poziomie – zapewnia dyrektor szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach.

/Powiat Wodzisławski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj