Zostawiła niemowlę pod blokiem. „Miałam je na oku”

Policja

46-latka z Żor pozostawiła dziecko bez opieki przed blokiem. Gdy jej kilkunastomiesięczny synek spał w wózku, ona przebywała w mieszkaniu. Matka tłumaczyła, że cały czas „miała oko” na malucha.

W miniony weekend na numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która zauważyła przed blokiem dziecko pozostawione w wózku. Oficer dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast wysłał policyjny patrol, a ten potwierdził fakt i niezwłocznie udał się na poszukiwanie matki.

- reklama -

Policjanci ustalili, że 1,5-roczne dziecko w wózku przed klatką schodową pozostawiła 46-letnia mieszkanka tego bloku. Kiedy zapytali ją o powód tłumaczyła, że nie chciała budzić malucha, gdyż chwilę wcześniej zasnął. Dodała też, że przez cały ten czas nasłuchiwała i doglądała dziecka z mieszkania.

Mundurowi nakazali zabrać matce dziecko do domu i pouczyli ją o dalszym toku postępowania. Kobieta odpowie teraz za to, że mając obowiązek opieki nad małoletnim do lat 7 dopuściła się do przebywania dziecka w okolicznościach dla niego niebezpiecznych.

Stróże prawa przypominają, że na rodzicach i opiekunach ciąży szczególny obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa dziecku, zwłaszcza temu, które nie ukończyło jeszcze 7 roku życia i apelują o rozsądek.

/KMP Żory oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj