Kiermasz świąteczny w Nędzy [ZDJĘCIA]

Kiermasz świąteczny w Nędzy
Kiermasz świąteczny w Nędzy

Tegoroczny kiermasz miał charakter charytatywny – została przeprowadzona zbiórka oraz licytacja dla rodziny 3-letniej Zosi z Nędzy.

8 grudnia w Szkole Podstawowej w Nędzy odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Nędzy przy współorganizacji Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Nędzy oraz ZSP w Babicach, wszystkie placówki oświatowe wspierała Rada Rodziców. Nieocenione wsparcie udzieliła również gmina Nędza.

- reklama -

Na scenie publiczność oglądała bardzo staranne i wzruszające występy o tematyce świątecznej przedstawione przez dzieci z Przedszkola w Nędzy, uczniów Szkoły Podstawowej w Nędzy i ZSP Babicach oraz Zespołu Łężczok i grupy teatralnej „Urwisy” z GCK. Artystyczne występy zakończyły się koncertem Orkiestry Dętej Gminy Nędza wraz z solistami pod dyrekcją Krzysztofa Fulneczka.

Poza sceną były przygotowane animacje dla dzieci. Do wspólnej zabawy zaprosiła Ciocia Klocia, Pani Mikołajowa, animatorzy z Fox School oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy, a nad całością czuwał św. Mikołaj.

Na kiermaszu nie zabrakło pysznych domowych ciasteczek, potraw świątecznych, dobrej kawy i herbaty – kulinaria umiliły wszystkim niedzielne popołudnie, a przygotowane przez uczniów oraz przedszkolaków ozdoby świąteczne będą gościły w niejednym domu.

Tegoroczny kiermasz świąteczny miał również charakter charytatywny. Została przeprowadzona zbiórka oraz licytacja dla rodziny 3-letniej Zosi z Nędzy, która cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę i kamicę nerkową. – Bardzo dziękujemy ks. proboszczowi Joachimowi Miksie, pani wójt Gminy Nędza Annie Iskale oraz pani sołtys Babic Magdalenie Buczek za przekazanie fantów na licytację. Dziękujemy również wolontariuszem, wszystkim osobom, które włączyły się w licytacje i chętnie wrzucały pieniądze do puszek. Kwota, którą zebraliśmy, to 1636,78 zł – relacjonują organizatorzy. Gminne Centrum Kultury w Nędzy pragnie serdecznie podziękować wszystkim wspierającym i pomagającym w organizacji kiermaszu, w szczególności rodzicom, wolontariuszom oraz licznie przybyłym uczestnikom tegorocznego świątecznego spotkania.

fot. GCK Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj