Źródło zatańczyło dla małej Kasi [ZDJĘCIA]

Źródło zatańczyło dla małej Kasi
SKZR Źródło

Artyści podczas kolejnego koncertu charytatywnego wystąpili dla 1,5-rocznej Katarzyny.

W sobotę w Raciborskim Centrum Kultury odbył się tradycyjny, przedświąteczny koncert Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. – Tradycją stało się już, że nasze koncerty mają zawsze charakter charytatywny. Dzieci, na które staramy się zebrać jak najwięcej pieniędzy, to są zawsze mali raciborzanie – powiedziała na wstępie Aldona Krupa-Gawron, prezes Źródła i kierownik zespołów. Tym razem artyści zatańczyli, zaśpiewali i zagrali dla 1,5-rocznej Katarzyny.

- reklama -

Kasia jest energiczna, lubi się uśmiechać, lecz bywają chwile, że trudno jej się zmagać z ciężką chorobą. Urodziła się bez przewodu moczowego, z brakiem cewki moczowej i wadą zewnętrznych narządów. Choroba objawia się wielkim cierpieniem i będzie towarzyszyć Kasi przez całe życie. Dziewczynka ma także ze względu na ubytki mięśniowe w przedniej części brzucha problemy z chodzeniem i wady postawy, co będzie prowadziło do utrudnień w życiu dorosłym. Życie Kasi z pewnością jest i będzie inne niż jej kolegów i koleżanek. Wciąż uczy się pokonywać trudności. Leczenie to cykl skomplikowanych operacji, długie pobyty w szpitalu, długotrwała rehabilitacja i zabiegi. Uzyskane wsparcie przeznaczone zostanie na rehabilitację ruchową, leki oraz specjalistyczne konsultacje i zabiegi medyczne.

Koncert był także okazją, by wręczyć stowarzyszeniu przyznany niedawno Laur Wolontariatu 2019. – Jesteśmy jedyną organizacją w Raciborzu, która ma ok. 300 tańczących dzieci, a wolontariuszy jest dwa albo nawet trzy razy więcej, ponieważ jako wolontariusze pracują rodzice, babcie, dziadkowie, ciotki i znajomi. I wszystko, co dzieje się w stowarzyszeniu, dzieje się na zasadzie wolontariatu, począwszy od magazynierek przez organizatorów festiwalu i koncertów po remont nowej siedziby – powiedziała Aldona Krupa-Gawron. Wiceprezydent miasta Michał Fita wręczył też symboliczny klucz do nowej sali, z której będzie korzystać stowarzyszenie.

Na scenie zaprezentowały się zespoły tańca nowoczesnego Efekt I, II, III, IV, mażoretki Tęcza IV i Zara I, II, III oraz zespół folklorystyczny Raciborzanie I, II, III, IV z towarzyszeniem kapeli Raciborzanka, a także Stowarzyszenie Akademickie Patria wraz z chórem.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj