Koncert piosenki poetyckiej w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

0
Zimałek Duet
Zimałek Duet

Publiczność usłyszała piosenki autorskie Grzegorza Zimałki i utwory z programu „Zimałek śpiewa Buszmana”.

W bibliotece w Raciborzu-Markowicach odbył się koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Zimałek Duet.

- reklama -

Grzegorz Zimałka to autor tekstów i muzyki. W 1991 r. założył grupę poezji śpiewanej Dlaczegoja, w której śpiewał i grał na gitarze. Z biegiem lat, po zawartych w tekstach pytaniach „dlaczego”, przyszedł czas na pytanie: „jak” i w ten naturalny sposób w 1997 r. został powołany do życia nowy zespół pod nazwą Perspektywa Okolicy. Grupa zawiesił adziałalność na kilka lat, by w 2013 r. odzyskać nowe brzmienie. Po reaktywacji do zespołu,w 2013 r. dołączył Daniel Siedlok.

Zimałek Duet to projekt poezji śpiewanej tworzony przez dwóch muzyków. W jego skład wchodzą: Daniel Siedlok grający na gitarze elektrycznej i Grzegorz Zimałka – gitara akustyczna, autor tekstów i muzyki.

Publiczność usłyszała piosenki autorskie Grzegorza Zimałki: m.in. „Myśl ulotna”, „Ślepiec los”, „Wszystko z tego, co pamiętasz”, „Wznoszenie” oraz utwory z programu „Zimałek śpiewa Buszmana”. Były to wiersze gdyńskiego poety Krzysztofa Cezarego Buszmana z muzyką Grzegorza Zimałki.

Dotychczasowe osiągnięcia zespołu
• 2014 r – Zespół otrzymał nagrodę prezydenta miasta Racibórz dla „Wyróżniającego się twórcy kultury”.
• 2 maja 2014 r. – Zespół zdobył wyróżnienie w XX Poetycko Muzycznej Bitwie pod Gorlicami.
• 27 września 2014 r. – Zespół zdobył wyróżnienie na XXVII Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko 2014” oraz otrzymał nagrodę specjalną przewodniczącego jury Radosława Trusia „za propagowanie spacerów w przyrodzie jako dalekiego echa piosenki turystycznej”.
• 23 listopada 2014 r. – Zespół zdobył wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Turystycznej, Poetyckiej „Piostur Gorol Song” i Innej w Andrychowie.
• 21 marca 2015 – wyróżnienie na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?” w Elblągu.

Iwona Kwapisz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here