IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej w ZSE [ZDJĘCIA]

W konkursie udział wzięło 14 drużyn z raciborskich i powiatowych szkół. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu.

17 grudnia młodzież z powiatu raciborskiego wzięła udział w IX edycji Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, którego hasło przewodnie brzmiało „Młody człowiek planuje swój budżet”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu.

- reklama -

W konkursie udział wzięło 14 drużyn z raciborskich i powiatowych szkół. Rywalizacja odbywała się na dwóch etapach. W pierwszej części uczestnicy rozwiązali test ekonomiczny. Do kolejnej rundy zakwalifikowały się trzy drużyny, które wzięły udział w quizie. O miano najlepszych „młodych ekonomistów” walczyły drużyny z SP3, SP 13 i SP18. Zagadnienia dotyczyły m.in. wiedzy z planowania budżetu. Uczniowie poradzili sobie z nimi znakomicie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

Wyniki 

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18
w składzie: Victoria Groeger, Julia Kaleta, Szymon Migocki
opiekun: Dorota Bluma-Waniek

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3
w składzie: Emilia Tunk, Oskar Kwiatkowski, Natan Neugebauer
opiekun: Krystyna Pacharzyna

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 13
w składzie: Miłosz Kędzior, Joanna Tatarczyk, Franciszek Wądołowski
opiekun: Iwona Dziki

Na zwycięzców czekały cenne nagrody, które ufundowała Raciborska Izba Gospodarcza, Gmina Krzanowice oraz Rada Rodziców ZSE. Były to bony książkowe, głośniki, słuchawki, myszki, power banki i inne wartościowe akcesoria.

Iwona Kwapisz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj