Park Kulturowy Stare Miasto w Raciborzu

Rynek Racibórz
Zdjęcie archiwalne

Centrum Raciborza ma zostać objęte parkiem kulturowym. Jest to forma ochrony zabytków, która ma na celu zachowanie wyróżniających się krajobrazowo terenów z zabytkami nieruchomymi charakterystycznymi dla miejscowej tradycji budowlanej i osadniczej.

Uchwałę o podjęciu prac nad utworzeniem w Raciborzu parku kulturowego pod nazwą „Park Kulturowy Stare Miasto w Raciborzu” podjęła Rada Miasta 19 grudnia 2019 r.

- reklama -

Następnym krokiem będzie projekt uchwały w sprawie utworzenia parku kulturowego. Projekt ten zostanie udostępniony od 2 stycznia 2020 r. do 18 marca 2020 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Racibórz oraz w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Racibórz. W tym czasie będzie można składać wnioski dotyczące tego projektu uchwały, korzystając z formularza na stronie magistratu.

– Na obszarze parku kulturowego mogą być ustanowione zakazy i ograniczenia dotyczące m. in. umieszczania tablic, napisów i ogłoszeń reklamowych czy form małej architektury. Intencja jest taka, by chronić i eksponować to, co najbardziej wartościowe z punktu widzenia dorobku historycznego, architektonicznego i urbanistycznego miasta – informował we wrześniu raciborski magistrat.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj