„Myśl Trzeźwo” – nie siadaj za kierownicę po alkoholu

„Myśl Trzeźwo” – nie siadaj za kierownicę po alkoholu
„Myśl Trzeźwo” – nie siadaj za kierownicę po alkoholu

– Jeśli zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową samochodem i będziemy pić alkohol, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu – apelują policjanci.

Od 31 grudnia do 1 stycznia roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”. Celem akacji jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz w stanie tzw. nieświadomej nietrzeźwości. Termin działań został nieprzypadkowo wybrany w okresie sylwestra, albowiem w tym czasie chętnie wznosimy toasty za pomyślność w Nowym Roku.

- reklama -

– Powinniśmy jednak pamiętać, że każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową samochodem i będziemy pić alkohol, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu – apelują policjanci.

Jednym z elementów akcji „Myśl Trzeźwo” będzie rozwiązanie quizu w aplikacji Yanosik, który opiera się na zagadnieniach związanych ze spożywaniem alkoholu i prowadzeniem pojazdu. Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest też nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Dlatego zanim wsiądziemy za kierownicę, warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie takie można wykonać w jednostkach policji.

W okresie sylwestra funkcjonariusze policji na drogach sprawdzają stan trzeźwości kierujących pojazdami i reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here