Śmieci pod kontrolą. Aplikacja EcoHarmonogram dla raciborzan

0
Segregacja Zabrze
Aplikacja mobilna EcoHarmonogram przybliża mieszkańcom zasady segregacji odpadów komunalnych. Fot. pixabay

– Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się zapomnieć o terminie wywozu odpadów komunalnych spod twojego domu, jeśli nie zawsze wiesz, gdzie i jak zutylizować konkretny odpad – ta aplikacja jest właśnie dla ciebie – zachęca raciborski magistrat.

Urząd Miasta Racibórz z myślą o wygodnym i szybkim dostępie mieszkańców do informacji na temat gospodarki odpadami wdrożył usługę EcoHarmonogram.

- reklama -

EcoHarmonogram to darmowa aplikacja mobilna do ściągnięcia na wszystkie systemy operacyjne, ważne i przydatne narzędzie, zwłaszcza teraz, gdy do swoich nawyków segregacji odpadów musimy dołożyć jeszcze jeden – wydzielenie bioodpadów kuchennych.

Aplikacja przypomni o terminie wywozu odpadów oraz poinformuje o zmianie harmonogramu. Posiada szereg funkcjonalności, takich jak szczegółowe opisy dotyczące tego, co wrzucać, a czego nie do poszczególnych pojemników i worków czy szczegółowy opis gminnego PSZOK – punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Dzięki wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad.

Aplikacja EcoHarmonogram to również zbiór innych cennych informacji np. dotyczących aktualnej jakości powietrza w okolicy.

Więcej informacji na temat aplikacji wraz z linkami do ściągnięcia aplikacji na stronie raciborz.pl/dla_mieszkancow/Eco_Harmonogram.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here