Będzie remont ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej

0
Będzie remont ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej
Będzie remont ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej

Oprócz wymiany nawierzchni i poszerzenia drogi zaplanowano m.in. przebudowę skrzyżowania z ul. Słowackiego, stworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych, przebudowę chodnika z wydzieleniem ścieżki rowerowej i wybudowanie miejsc parkingowych.

Gmina Kuźnia Raciborska otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej – ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej”.

- reklama -

W ramach projektu zostanie wymieniona nawierzchni drogi na ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej na długości 428 m, będzie ona również poszerzona do 5,5 m. Zaplanowano też przebudowę skrzyżowania ul. Powstańców i Słowackiego wraz z wykonaniem przystanku/zatoki autobusowej na ul. Słowackiego, jak również stworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych, w tym z sygnalizacją wzbudzaną w obrębie pobliskiego przedszkola, przebudowę istniejącego chodnika z wydzieleniem ścieżki rowerowej oraz przebudowę sieci oświetlenia ulicznego. Zostaną wybudowane nowe miejsca parkingowe w rejonie ul. Browarnej z przeznaczeniem do obsługi pasażerów ruchu kolejowego.

Warunkiem udziału w konkursie było bezpośrednie połączenie drogi gminnej z siecią dróg TENT-T. Drogi TENT-T to sieci dróg międzynarodowych. Ul. Powstańców posiada połączenie z drogą kolejową, która przebiega przez Kuźnię Raciborską i jest wpisana w system sieć linii kolejowych międzynarodowych o numerze 151.

Całkowite dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 1 694 321,42 zł. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec bieżącego roku.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here