Przejścia dla pieszych w Raciborzu będą doświetlone

0
przejscie dla pieszych raciborz
Przejście dla pieszych. Fot. UM Racibórz

W tegorocznym budżecie na doświetlenie najbardziej newralgicznych przejść dla pieszych zabezpieczono pulę środków w wysokości 100 tys. zł.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców Miasto Racibórz planuje realizację zadania polegającego na doświetleniu najbardziej newralgicznych przejść dla pieszych. W tegorocznym budżecie na to zadanie zabezpieczono pulę środków w wysokości 100 tys. zł. Na realizację tego zadania Miasto chce sięgnąć również po środki zewnętrzne – przygotowuje wniosek do rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

- reklama -

– Zależy nam, aby na liście przejść wymagających doświetlenia znalazły się nie tylko te, na które wskazują wyniki badań fotometrycznych czy zalecenia ekspertów od bezpieczeństwa ruchu drogowego. Liczymy także na państwa wskazania i pomoc w wytypowaniu przejść, które waszym zdaniem w pierwszej kolejności wymagają doświetlenia. Zadanie może być realizowane tylko na drodze gminnej – informuje urząd miasta.

Propozycje należy przesyłać poprzez platformę ESIM. To interaktywne rozwiązanie portalowe, dzięki któremu korzystając z usługi „zgłoszenia publiczne”, kategorię „oświetlenie” można anonimowo zgłosić proponowane przejście dla pieszych, zaznaczając precyzyjnie na interaktywnej mapie miasta właściwe miejsce i dodatkowo – nie jest to obowiązkowy element zgłoszenia – załączyć zdjęcie (wykonane np. telefonem).

Ostateczna lista przejść typowanych do dofinansowania z programu rządowego zostanie ustalona po konsultacji i zasięgnięciu opinii z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 24 lutego.

W razie problemów z dokonaniem zgłoszenia (skorzystaniem z ESIM-u) urząd prosi o kontakt pod nr tel. 32 75 50 682.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here