Mundurowi połączyli siły w walce z epidemią w powiecie raciborskim

0
Służby powiat raciborski

Policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb mundurowych troszczą się o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego. Mundurowi podczas codziennej służby trwającej całą dobę niosą pomoc, szczególnie teraz podczas prowadzonych nadzwyczajnych działań dotyczących epidemii koronawirusa.

Od pewnego czasu policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidem, a nawet w ostatnim czasie z żołnierzami z Gliwic, żołnierzami wojsk Obrony Terytorialnej, Inspekcją Transportu Drogowego i Służbą Celno-Skarbową są zaangażowani do wielu działań. Ich głównym celem jest dbanie i zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w rejonie przejść granicznych. Działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, a mają na celu ograniczenie zakażeń. Policjanci zabezpieczają przejścia, gdzie ruch kołowy i pieszy został całkowicie zamknięty oraz wspierają strażników granicznych podczas działań na tych przejściach, na których tymczasowo wprowadzono kontrole graniczne.

- reklama -

Ponadto raciborscy dzielnicowi aktywnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie stanu zagrożenia epidemicznego. Jednym z ich zadań jest kontrola miejsc przebywania osób objętych kwarantanną i sprawdzenie czy są respektowane nowe przepisy przez te osoby. Sprawdzenie odbywa się bez bezpośredniego kontaktu, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno policjantom, jak i osobom objętych kwarantanną. Stróże prawa pytają, czy jest potrzebna pomoc lub wsparcie.

Służby

Wszyscy policjanci wyruszający do służby zostali zapoznani z ryzykiem, jakie podejmują i procedurami, które pozwalają to ryzyko zmniejszyć. Zostali również wyposażeni w środki ochrony osobistej.

– Apelujemy do wszystkich mieszkańców Raciborza, jak również powiatu raciborskiego o stosowanie się do wydanych zakazów i zaleceń. Ten trudny czas to dla nas wszystkich wielka próba postaw społecznych i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i pozostałych członków naszej społeczności – apelują policjanci.

/KMP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here