Nie kłam ratownikom. Apel służb ratunkowych

0
Telefon
Fot. Freepik

Mówiąc szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz policji pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję policjanci będą mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej.

– Wzywasz nas na interwencję… powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy – #NieKłamRatownikom – apeluje policja.

- reklama -

Przypominamy, że na numer alarmowy 112 należy dzwonić tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi. Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz policji pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję policjanci będą mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie…

– Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji – przekazują policjanci.

W ostatnich dniach o szczerość apelują także ratownicy medyczni. Ich kontakt z osobą zakażoną koronawirusem czy chociażby taką, która przebywa na kwarantannie, pozbawia ich możliwości wykonywania pracy, a to zagrożenie dla wszystkich.

/źródło: KWP oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here