Zgłoszenie publiczne? Pamiętaj o systemie ESIM

0
ESIM
ESIM

ESIM jest systemem informacji miejskiej, który obejmuje teren Miasta Racibórz. Poprzez ESIM mieszkańcy Raciborza mogą dokonywać zgłoszeń publicznych, podając lokalizację zdarzenia oraz jego opis.

Takie zgłoszenia trafiają do weryfikacji, następnie bezpośrednio do odpowiednich służb odpowiadających na zgłoszenie i podejmujących interwencję. Uwaga! W przypadkach pilnych należy zgłaszać sprawy bezpośrednio do służb, drogą telefoniczną.

- reklama -

Ponadto ESIM służy do pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych oraz towarzyszących im informacji opisowych o obiektach naszego miasta.

Jak informuje magistrat, w 2019 r. przyjęto tą drogą prawie 300 zgłoszeń od mieszkańców. Zgłoszenia można dokonać o każdej porze dnia i nocy. Przy zgłoszeniu nie trzeba podawać danych osobowych. ESIM jest dostępne również poprzez aplikację na smartfony (nazwa aplikacji: „ESIM Racibórz”).

Zgłoszenia przez ESIM są dla urzędników tak samo ważne, jak zgłoszenia drogą tradycyjną. W każdej chwili możesz sprawdzić stan twojego zgłoszenia klikając w znak/ikonkę, jaki pojawił się na mapce ESIM w lokalizacji, którą wskazałeś.

Jak dokonać zgłoszenia? Instrukcja krok po kroku tutaj

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here