Pojechał po leki z trzema promilami we krwi

0
Policja
Fot. pixabay

Od piątku do wtorku na wodzisławskich drogach policjanci odnotowali 8 kolizji drogowych. Dwóch kierowców kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu.

W sobotę po godzinie 19.00 w Marklowicach na ulicy Wyzwolenia mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. 40-latek nie posiadał prawa jazdy, a zapytany o cel podróży odpowiedział, że właśnie wymienił sobie olej w samochodzie i chciał pojeździć bez konkretnego celu. W trakcie czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol, w związku z czym poddano go badaniu. W organizmie mieszkańca Marklowic było ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

- reklama -

W poniedziałek, z polecenia oficera dyżurnego, policjanci pojechali na ulicę Pszowską w Wodzisławiu Śląskim, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastano świadków zdarzenia, którzy wskazali na kierującego volkswagenem, który uderzył w znak informacyjny. 58-latek nie posiadał przy sobie dokumentów. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem, a policjantom tłumaczył, że jedzie po lekarstwa. W jego organizmie były ponad trzy promile alkoholu. W takim też stanie przewoził dwóch pasażerów. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here