71-letni rowerzysta uderzył w znak. Uratowali go mundurowi

Wodzisław Śląski
Na miejscu wstępnie ustalono, że kierujący rowerem elektrycznym z niewiadomych przyczyn jadąc z górki stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy.

Najpierw pomocy nieprzytomnemu 71-latkowi udzielił przejeżdżający strażak, a następnie reanimację kontynuowali rybniccy policjanci. Dzięki ich pomocy udało się przywrócić czynności życiowe u mężczyzny.

Wczoraj, 14 kwietnia, parę minut po godzinie 13.00 policjanci z wodzisławskiej drogówki zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego w Połomi na ulicy Granice. Na miejscu wstępnie ustalono, że kierujący rowerem elektrycznym z niewiadomych przyczyn jadąc z górki stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Przejeżdżający tamtędy strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej Świerklany zauważył rannego mężczyznę w rowie i jako pierwszy udzielił mu pomocy. – Mężczyzna był nieprzytomny i nie dawał oznak życia, dlatego konieczna była jego reanimacja. Po chwili do pomocy dołączyli rybniccy policjanci, którzy zajęli się poszkodowanym i kontynuowali uciski klatki piersiowej do czasu przyjazdu karetki. Dzięki ich zaangażowaniu mężczyźnie udało się przywrócić czynności życiowe. Ciężko ranny 71-latek został przetransportowany śmigłowcem do katowickiego szpitala. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia – informuj policja.

- reklama -

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj