Rybnik: Groził policjantom, że ich pozabija

Rybnik
27-latek został zatrzymany i przewieziony do Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku.

27-latek ruszył na mundurowych z nożami w rękach i nie reagował na żadne polecenia. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma problemy natury psychicznej i mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 16.30 w Rybniku. Dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który zabrał z mieszkania znajomego dwa noże i wyszedł. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma problemy natury psychicznej i może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Mundurowi ustalili rysopis podejrzanego, zastali go w rejonie skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej z ul. Konarskiego, w dzielnicy Popielów. Mężczyzna miał na sobie bluzę z długimi rękawami, spod których wystawały ostrza dwóch noży. – Na widok interweniujących policjantów agresor zaczął wykrzykiwać, że wszystkich pozabija. Mundurowi, widząc idącego w ich kierunku mężczyznę, wezwali sprawcę do odrzucenia noży. Mężczyzna dalej nie reagował na polecenia i był mocno pobudzony. Wówczas mundurowi w celu jego obezwładnienia użyli środków przymusu bezpośredniego, m. in. tasera. W trakcie czynności mieszkaniec Rybnika wielokrotnie znieważał interweniujących policjantów – relacjonuje policja.

- reklama -

27-latek został zatrzymany i przewieziony do Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Boguszowic nikomu postronnemu nic się nie stało. Śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy. Za te przestępstwa rybniczaninowi grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj