Biblioteka w Raciborzu otwarta od 5 maja

biblioteka raciborz
Biblioteka w Raciborzu

Jakie zmiany czekają spragnionych książek czytelników w oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu?

Zgodnie z decyzją rządu i wdrożeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 raciborska biblioteka będzie otwarta dla czytelników od 5 maja. Raciborzanie muszą się jednak liczyć z licznymi obostrzeniami.

- reklama -

Wypożyczalnie przy ul. Kasprowicza będą otwarte dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 z przerwą techniczną od godziny 13:00 do 14:00 (biblioteka nieczynna dla czytelników). Czytelnia zostaje całkowicie wyłączona z użytku do odwołania. W poszczególnych filiach bibliotecznych przerwa techniczna będzie realizowana w godz. 13:30-14:00.

– Bibliotekarze będą obsługiwać użytkowników biblioteki z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, ale tego samego będą wymagać także od czytelników. Dlatego wszystkie osoby, które chcą skorzystać z biblioteki, muszą obowiązkowo nosić maseczki. Udostępnione będą także jednorazowe rękawiczki i płyny dezynfekujące – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

W Wypożyczalni Głównej i Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 jednorazowo będzie mogło przebywać maksymalnie po 4 osoby. Pozostali czytelnicy będą musieli zaczekać w kolejce na zewnątrz. Bibliotekarze zachęcają, żeby do minimum ograniczyć pobyt w bibliotece. Pomóc w tym mają zamówienia realizowane przy użyciu katalogu online: http://78.31.92.231/Opac5/faces/Login.jsp, drogą mailową lub telefoniczną. Zamówione w ten sposób zbiory będzie można odebrać w kolejny dzień w godz. 11:00-13:00 i 16:00-18:00 na zewnątrz biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 (od strony boiska SP 4). Z kolei zwroty odbierane będą przy bocznym wejściu do biblioteki, od parkingu sklepu Dino. Jednocześnie bibliotekarze informują, że termin zwrotu zbiorów został przedłużony do 10 czerwca.

Filie biblioteczne również zostaną otwarte, ale z obostrzeniami. Czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu i na ul. Żorskiej – książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu. W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy. Oczywiście we wszystkich wspomnianych placówkach będą obowiązywały maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące. Realizowane będą również zamówienia (katalog online, e-mail, kontakt telefoniczny), które będą wydawane w dniu kolejnym.

Filia w Markowicach jest zamknięta dla czytelników do odwołania z powodu remontu szkoły. W Markowicach istnieje możliwość skorzystania z usługi „Książka na telefon”, zamówienia można składać telefonicznie (32 415 61 68) w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 9:00 do 14:00.

Wraz ze zmianą sytuacji rozprzestrzeniania się epidemii rekomendacje mogą ulec zmianie.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj