ZUS: Nowe wnioski o postojowe i zwolnienie ze składek

ZUS
Fot. ZUS

Nowe rozwiązania wprowadzone Tarczą 3.0 spowodowały konieczność wprowadzania zmian w niektórych wnioskach o wsparcie z ZUS.

Na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS są już dostępne zmienione wnioski o wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Zmiany dotyczą wniosków osób ubiegających się o świadczenie postojowe (wniosek RSP-D) oraz zwolnienia z opłacania składek (wniosek RDZ). W RSP-D zmieniono treść oświadczenia dotyczącego daty rozpoczęcia prowadzenia pozarolniczej działalności – z 1 lutego 2020 r. na 1 kwietnia 2020 r. W przypadku wniosku RDZ uwzględniono nowe grupy osób, które mogą ubiegać się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za określone okresy oraz dodano niezbędne oświadczenia.

- reklama -

– Zachęcamy do składania wniosków o pomoc z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej drogą elektroniczną bezpośrednio poprzez PUE ZUS lub też za pośrednictwem strony gov.pl, logując się do PUE ZUS. Jest to szybsza i wygodniejsza forma składania dokumentów – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj