Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu

0
dziecko przedszkolak nauka ksiazka
Dziecko

W dniach 1-5 czerwca cała Polska, w tym także oczywiście Racibórz, czyta dzieciom o zwierzętach. Akcję zainauguruje w Dzień Dziecka sam Grzegorz Kasdepke prosto z Australii.

Zaproszenie do włączenia się w akcję Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przyjęli Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu Marzena Korzonek, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu Agata Tańska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu Piotr Pisarczyk oraz aktorzy Teatru na Zamku. Efekty współpracy będzie można śledzić na fanpage biblioteki: www.facebook.com/biblrac w dniach 1-5 czerwca.

- reklama -

– Co roku w tym czasie nasze oddziały i filie odwiedzały grupy przedszkolne i szkolne. Do głośnego czytania zapraszaliśmy znane w lokalnym środowisku osoby. Tym razem nasza akcja przeniesie się całkowicie do przestrzeni wirtualnej, ale liczymy, że spotka się z równie pozytywnym odzewem co zawsze! – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu zainauguruje najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke. Warto dodać, że Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” – główny organizator Tygodnia Czytania Dzieciom – uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady. Spotkanie, które jest jednym z działań zaplanowanych w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury, odbędzie się 1 czerwca o godz. 11:00. Do spotkania można dołączyć tutaj: http://biblrac.clickmeeting.com/spotkanie-z-grzegorzem-kasdepke.

Biblioteka zachęca do wcześniejszych zapisów.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here