Jak sprawdzić wysokość przyszłej emerytury?

pieniadze zus
Fot. ZUS

Przeciętna emerytura wypłacana przez ZUS w 2019 r. wynosiła 2236,84 zł brutto. Wysokość swojej można sprawdzić samemu lub poprosić o pomoc ZUS.

Aby poznać wysokość swojej przyszłej emerytury, wystarczy skorzystać z kalkulatora emerytalnego, porozmawiać z doradcą lub przeczytać list, który Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła co roku, informując o stanie konta emerytalnego. W informacji o stanie konta jest symulacja emerytury zarówno na moment osiągnięcia wieku emerytalnego, czyli 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat u mężczyzn, jak i jest podana kwota emerytury, która dostaniemy, gdy popracujemy rok lub dwa dłużej. Osoby, które mają założone swoje indywidualne konto emerytalne na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, informację o stanie konta mają na swoim profilu PUE, czyli nie jest do nich wysyłany list pocztą tradycyjną.

- reklama -

Przeciętna emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2019 r. wynosiła 2236,84 zł brutto. Obecnie Polacy są wśród pracujących najkrócej w Europie, a pobierają świadczenia coraz dłużej, gdyż żyjemy coraz dłużej.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj