Czesi otwierają granicę – ale nie dla woj. śląskiego

Zdjęcie poglądowe Fot. KPP Racibórz

Obywatele Polski wjeżdżający na teren Republiki Czeskiej z woj. śląskiego będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19.

Polska otworzyła dziś, 13 czerwca, granice dla obywateli państw Unii Europejskiej. Czesi dla Polaków otworzą granice w najbliższy poniedziałek. Z przekroczeniem granicy w woj. śląskim będzie jednak problem.

- reklama -

Czescy epidemiolodzy zaktualizowali mapę ukazującą poziom ryzyka zakażenia koronawirusem w poszczególnych krajach Europy, na podstawie której ustalane są warunki przekroczenia czeskiej granicy. W większości państw ryzyko jest niskie. Negatywny test na obecność koronawirusa będzie trzeba pokazać, przyjeżdżając z Portugalii, Szwecji i woj. śląskiego. – Ta część Polski sąsiadująca z Republiką Czeską z powodu wzrostu liczby zakażonych przesunięta została do „czerwonej” kategorii – informuje czeskie ministerstwo zdrowia.

– Aktualnie po czeskiej stronie prowadzone są wyrywkowe kontrole na wszystkich granicach. Będą one kontynuowane także po 15 czerwca. Na granicy z woj. śląskim będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia – obywatele Polski wjeżdżający na teren Republiki Czeskiej z tego regionu będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. W województwie morawsko-śląskim policja będzie prowadziła wzmożone kontrole wyrywkowe – podaje rzecznik ministerstwa zdrowia Vladimír Vořechovský. Konieczność posiadania negatywnego testu na koronawirusa dotyczy również mieszkańców Republiki Czeskiej.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A z jaką datą ten test? Test pozytywny i test negatywny po nim ma jakiś sens. Wynik testu negatywny zrobiony np. Wczoraj już nie ma żadnego sensu bo osoba która nie była chora, może już być chora dzień później

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj