#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK

Kultura on-off zza kulis. fot. Patryk Kogut
Kultura on-off zza kulis. fot. Patryk Kogut

Minął kolejny tydzień akcji #KULTURAzDostawąDoDomu prowadzonej przez Raciborskie Centrum Kultury. Wszystkie materiały dostępne na  facebook.com/RaciborskieCentrumKultury i www.rck.com.pl.

Kultura on/off. Od czerwca do października Raciborskie Centrum Kultury realizuje projekt, dzięki któremu będziecie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach online, a następnie zobaczyć ich efekty finałowe. Projekt składa się z czterech bloków tematycznych: teatr jednego aktora, teatr tańca, teatr dla dzieci oraz warsztaty wokalne i koncert piosenki aktorskiej. Formuła warsztatów jest otwarta – zarówno miłośnicy danej ze sztuk posiądą wiedzę, techniki oraz metody, które przydadzą im się w doskonaleniu swojego warsztatu, jak i osoby niezwiązane z daną dziedziną nauczą się wykorzystywać różne techniki i ćwiczenia w życiu codziennym. Różne sztuki RCK łączy w jeden projekt, nadając całości rys teatralny. O terminach realizacji poszczególnych części będziemy informować na bieżąco.
Facebook i Instagram: @raciborskiecentrumkultury.
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/672152123639884/
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Zdjęcia zza kulis projektu: https://www.facebook.com/pg/RaciborskieCentrumKultury/photos/?tab=album&album_id=3197827876941505

- reklama -

W zeszłym tygodniu bohaterem cyklu o zdolnych raciborzanach był Przemysław Fita. Wywiad z fotografem można przeczytać tutaj: https://www.raciborz-art.pl/fotografia/przemek-fita/

Na kanale na Youtube pojawiły się kolejne części instruktażu szycia maskotki króliczka. Agnieszka Patalong jasno poprowadzi przez cały proces tworzenia tej uroczej zabawki. – Nie zapominajcie o konkursie na własnoręcznie zrobioną maskotkę techniką zaprezentowaną w tutorialu. Zdjęcia wykonanych prac prosimy przesyłać na adres: [email protected] do końca sierpnia 2020 r. Wszystkie prace zostaną zamieszczone w galerii na FB RCK i wówczas będzie można głosować na ulubioną pracę. Autor pracy z największą liczbą „like’ów” otrzyma voucher na warsztaty z Agnieszką Patalong – zapowiada RCK.
Cały tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=3GwEXNr72ts&list=PLOECoMuq-9IEZ8k0XKVS23JWqXLGkKJmI

– Powspominaliśmy niezwykłe chwile z zespołem wokalnym Perspektywa! Tęsknimy za cudownymi głosami dziewczyn oraz za niezwykłą atmosferą każdego ich koncertu. Na razie zostają nam zdjęcia oraz nagrania, które wokalistki udostępniają na swoich mediach społecznościowych – Julia Mielnik: https://www.youtube.com/watch?v=Br36LHHyzVA, Justyna Chory: https://www.youtube.com/watch?v=trqfq76h3RY – relacjonuje RCK.
Link do zdjęć: https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/3187494707974822

Raciborskie Centrum Informacji przy ul. Długiej 2 znów działa. Czekają tu na wszystkich: wypożyczalnia rowerów, pamiątki, informatory turystyczne oraz Galeria OBOK – od poniedziałku do piątku od 10:00 do 17:00.
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/photos/a.377778395613148/3190554261002200/?type=3&theater

– Jeśli macie chwilę czasu to zapraszamy do nowej zakładki „OD NAS DLA WAS” na http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-.html. Tam znajdziecie polecenia filmowe, muzyczne oraz książkowe pracowników RCK. Może czymś Was zainspirujemy? – zachęca RCK.

Pracownicy RCK są do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 oraz 32 415 31 72 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00.
Galeria w Bramie (ul. Chopina 21) czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–16:00.
Godziny otwarcia kasy w RCK RDK (ul. Chopina 21): poniedziałek nieczynna, od wtorku do piątku: 10:00–16:00.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj