Urzędnicy z Krzyżanowic pompują dla chorego Jacka [WIDEO]

Krzyżanowice
Kadr z nagrania, źródło: FB/Gmina Krzyżanowice

Wójt gminy Krzyżanowice wraz z pracownikami urzędu podjęli wyzwanie i w szczytnym celu wykonali pompki oraz przysiady dla Jacka Widera z Tworkowa.

Gmina Krzyżanowice została nominowana przez Urząd Miejski w Krzanowicach. Pracownicy podjęli wyzwanie i wykonali pompki i przysiady w szczytnym celu, a nagranie z tej akcji pojawiło się na Facebooku Gminy Krzyżanowice. Do dalszej zabawy nominowano Bank Spółdzielczy w Krzyżanowicach, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu oraz Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie oraz Świetlice Wiejskie z terenu gminy Krzyżanowice.

- reklama -

https://www.facebook.com/GminaKrzyzanowice/videos/2668897656726611/

 

Celem akcji jest wykonanie pompek oraz wpłacenie pieniędzy na zbiórkę. Gmina Krzyżanowice postanowiła pomóc Jackowi Widera z Tworkowa. Jacek jest 14-latkiem, w drugiej połowie października 2019 roku u chłopca zdiagnozowana została choroba nowotworowa. Pierwszym symptomem był ból prawego kolana i gorączka. Ból był tak duży, że rodzice zdecydowali się pojechać na SOR do szpitala w Rybniku. Po wykonanym tam rezonansie skierowano Jacka do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach do chirurga onkologa. Przeprowadzono tam dalszą diagnostykę – wykonana biopsja wykazała, że Jacek zmaga się z mięsakiem maziówkowym. Aktualnie chłopiec przyjmuje chemioterapie, przed nim jeszcze kolejne cykle leczenia i operacja – czytamy na stronie Fundacji Iskierka. Zbiórka dostępna tutaj. 

/źródło: fundacjaiskierka.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj