Wodzisławskie starostwo w akcji #GaszynChallenge

0
Powiat Wodzisławki
Tej zabawie przyświeca bardzo szczyty cel, dlatego postanowiliśmy aktywnie się w nią włączyć – mówi starosta Leszek Bizoń.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim na czele ze starostą Leszkiem Bizoniem i wicestarostą Tadeuszem Skatułą zgromadzili się w sali gimnastycznej w „Ekononmiku” i wspólnie wykonali 10 pompek i przysiadów na rzecz  chorych dzieci.

#GaszynChallenge to akcja charytatywna pomagająca i promująca pomoc dzieciom cierpiącym na rdzeniowy zanik mięśni. Chodzi o to, żeby zrobić 10 pompek, nagrać krótki film i wrzucić do sieci, ale co najważniejsze przekazać datek na leczenie.

- reklama -

Tę charytatywną zabawę zainicjowała Ochotnicza Straż Pożarna Gaszyn. Rozpropagowana została na cały kraj. Dotarła również do powiatu raciborskiego i wodzisławskiego, gdzie pompowali już przedstawicieli różnych instytucji, m.in. jednostki strażackie, ale również policjanci czy urzędnicy.

Do akcji zostało też nominowane przez Urząd Gminy w Lubomi oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie wodzisławskie Starostwo. – Tej zabawie przyświeca bardzo szczyty cel, dlatego postanowiliśmy aktywnie się w nią włączyć – mówi starosta Leszek Bizoń.

Starostwo nominowało do dalszej zabawy Miasto Wodzisław Śl., Miasto Rydułtowy oraz Powiat Tczewski.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here