Skutki nawałnicy w Raciborzu. Zalane piwnice i drogi [ZDJĘCIA]

raciborz nawalnica
Trwa szacowanie strat po nocnej nawałnicy

Ze skutkami nawałnicy walczyło pięć zastępów PSP i kilkadziesiąt zastępów ochotniczych straży pożarnych. W Raciborzu najtrudniejsza sytuacja była w Miedoni i Ocicach. Nieprzejezdne były raciborskie wiadukty.

Wczorajsza nawałnica, która przeszła przez Racibórz, wyrządziła sporo szkód. Trwa ich szacowanie. Tylko do godziny 8:00 rano strażacy na terenie samego Raciborza byli wzywani 85 razy. Na pomoc ruszyło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej ze wsparciem samochodu operacyjnego. W akcję zaangażowanych było kilkadziesiąt zastępów ochotniczych straży pożarnych. Ściągane były jednostki z całego powiatu raciborskiego. Zdarzenia nadal są obsługiwane. Wciąż spływają zgłoszenia.

- reklama -

Na nogi postawione zostały służby komunalne – PK i Raciborskie Wodociągi. Rano prezydent Dariusz Polowy zarządził zebranie sztabu kryzysowego w mieście. Odbył się objazd ulic i dzielnic. W Raciborzu najtrudniejsza sytuacja była w Miedoni i Ocicach. Woda płynąca ulicami, m.in. Podmiejską, Czeską, Fancuską, Włoską, Górną, Dolną, Sobieskiego, Słoneczną, Łąkową, Starowiejską i Wrocławską, wdarła się do piwnic. Przy ul. Podmiejskiej dodatkowo obsunęła się skarpa. Nieprzejezdne były raciborskie wiadukty.

W ciągu ostatniej doby wg stacji pomiarowej w Raciborzu-Studziennej spadło 64 litry wody na metr kwadratowy. Nawałnica przeszła też przez Czechy. W Boguminie, Ostrawie, Opawie zanotowano również opady powyżej 30 litrów/m². Podniósł się stan wody w Odrze. Priorytetem jest wypompowanie wody z zalanych piwnic i pomieszczeń, udrożnienie wszystkich przepustów oraz uprzątnięcie zalegającego błota.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj