XI edycja konkursu Obiektywnie Śląskie ruszyła

fotograf
Fot. freepik.com

Motyw przewodni XI edycji konkursu nawiązuje do obecnej sytuacji epidemii w Polsce i na Śląsku – „Śląskie przebudzenie”. Na konkurs można nadesłać fotoreportaż, fotokast lub film.

1 lipca rozpoczęła się XI edycja konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”, którego celem jest prezentacja w obiektywie jak najbardziej subiektywnego obrazu Śląska. Motyw przewodni nawiązuje do obecnej sytuacji epidemii w naszym kraju i naszym regionie: „Śląskie przebudzenie” – choć interpretacja tematu jest dowolna.

- reklama -

Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych, wybiorą takie osobowości świata kultury i sztuki jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: fotoreportażem składającym się z od 3-7 zdjęć, fotokastem – maks. 2 min. oraz filmem – również maks. 2 min. Termin przesyłania prac mija 15 września.

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie www.obiektywnieslaskie.pl. Poprzez stronę można głosować na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować o nagrodzie publiczności.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. 23 października.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Następnie wystawa najlepszych fotoreportaży konkursu będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku: NOSPR, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, katowicki dworzec PKP, Szyb Maciej, Kopalnia Guido, Raciborskie Centrum Kultury. Fundatorami wystawy są firmy: Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic.

Na minioną edycję 136 uczestników nadesłało: 216 prac konkursowych, w tym 188 fotoreportaży, 9 filmów i 19 fotokastów.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy współpracują z 40 partnerami: sponsorami, patronami medialnymi i instytucjonalnymi. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

obiektywnie slaskie

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj