Pijany rowerzysta zatrzymany w Zabełkowie. Jechał mimo zakazu

Policja
Policja

33-latek miał we krwi ponad promil alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania rowerem.

Cyklistą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który został zatrzymany wczoraj około godziny 20.15 w Zabełkowie na ulicy Długiej przez dzielnicowego z Krzyżanowic. Tor jazdy rowerzysty ewidentnie wskazywał, że jest on pijany. Przypuszczenie potwierdziło się, 33-latek w po przebadaniu w swoim organizmie miał ponad promil alkoholu. Tego dnia nie była to jedyna wpadka 33-latka – po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróż prawa ustalił, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania rowerem, do którego się ewidentnie nie stosuje. O dalszym losie 33-letniego mężczyzny zadecyduje sąd.

- reklama -

„W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych” – przypomina raciborska policja.

Na tym jednak nie koniec. Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę ma prawo skierować sprawę do sądu.

/KPP w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj