Rafał Trzaskowski w Raciborzu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Rafał Trzaskowski w Raciborzu

Racibórz był przedostatnim miastem, jakie podczas kampanii odwiedził kandydat Platformy Obywatelskiej.

W ostatnim dniu kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi w Raciborzu gościł Rafał Trzaskowski. Kandydata Platformy Obywatelskiej powitały na rynku tłumy mieszkańców Raciborza i okolic. – Bardzo się cieszę, że znowu jestem na Śląsku. Jak wiecie, moja żona jest z Rybnika, jej brat urodził się w Raciborzu. I bardzo się cieszę, że jestem tutaj z wami – powiedział Rafał Trzaskowski na wstępie.

- reklama -

– Gwarantuję wam, że jeżeli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, to nie pozwolę nas atakować ani nas dzielić. Tak jak kiedyś padły słowa o „ukrytej opcji niemieckiej”, tak wczoraj pan prezes Jarosław Kaczyński mówił o mnie, że nie mam polskiej duszy i polskiego serca. A chcę wam powiedzieć jedno – że prezes nie będzie decydował o tym, kto jest dumnym Polakiem i kto jest dumną Polką. I nikt nie wie tego lepiej niż wy. Nie damy się podzielić – mówił Rafał Trzaskowski.

Kandydat na prezydenta wspomniał, że to ostatnie godziny kampanii. – Jest bardzo blisko, jest łeb w łeb i wszystko tak naprawdę zależy od was, od wolnych obywateli, od tego, czy powiemy jasne, głośne „mamy dość”. Już w poniedziałek może być tak, że obudzimy się w Polsce, która jest uśmiechnięta, europejska, tolerancyjna, w której się szanuje pracę, w której się szanuje wszystkich obywateli. Nieprzekonanym trzeba jasno powiedzieć, że w Polsce potrzeba silnego, niezależnego prezydenta, prezydenta, który zawsze będzie stał przy tych, którzy są słabsi, atakowani, który zawsze będzie głośni mówił o tym, że nie da atakować nauczycieli, lekarzy, kobiet, że nie da atakować Ślązaków, że nie damy się podzielić, bo w Polsce nie ma równych i równiejszych – podkreślał Rafał Trzaskowski.

– Tutaj na Śląsku miałem to szczęście, że rozmawiałem ze Ślązakami, od kiedy tutaj przyjechałem. I moja teściowa Gizela zawsze mówiła jedno – cokolwiek mówią, my Ślązacy i wy warszawiacy mamy jedno wspólne – nie dajemy się, mamy twarde kręgosłupy, nigdy się nie poddajemy, jesteśmy niezłomni i jesteśmy niepokorni – mówił Rafał Trzaskowski.

Zobacz całe przemówienie:

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj