Podokręg Racibórz: Terminarze ligi okręgowej, A klasy i B klasy

KS Kornowac – LKS Płomień Kobyla
KS Kornowac – LKS Płomień Kobyla

Inauguracja rozgrywek klasy okręgowej i raciborskiej B klasy nastąpi 8 sierpnia. Natomiast drużyny grające w A klasie wybiegną na boiska 1 sierpnia.

Znane są już terminarze rozgrywek w klasach okręgowej oraz A i B w regionie.

- reklama -

Podczas rybnickiego spotkania przedstawicieli drużyn biorących w rozgrywkach prezesi zainteresowanych podokręgów ustalili, że sezon 2020/2021 w tym regionie rozpocznie się w dwóch podgrupach. W pierwszej, złożonej z drużyn Podokręgu Racibórz, prezes Stefan Ekiert wylosował, że na inaugurację zmierzą się: KS 1905 Krzanowice – LKS Krzyżanowice, LKS Tworków – Dąb Gaszowice, Silesia Lubomia – Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza – Unia Racibórz i Naprzód Borucin – Czarni Gorzyce. Natomiast w drugiej podgrupie, złożonej zespołów z Podokręgu Rybnik, prezes Andrzej Paulus, wylosował, że w pierwszej kolejce zagrają: Forteca Świerklany – Pierwszy Chwałowice, MKS Czerwionka – Gwiazda Skrzyszów, Polonia Łaziska – MKS 32 Radziejów-Popielów, Granica Ruptawa – Polonia Marklowice i Płomień Połomia – Rymer Rybnik.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana na systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy po 4 najlepsze drużyny z I i II grupy razem utworzą grupę mistrzowską. 8 zespołów, które do rywalizacji przystąpią z „wyzerowanym” kontem punktowym walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem, grając mecz i rewanż każdy z każdym. Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę „spadkową”, liczącą w sumie 12 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 5 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig. Rozgrywki poprowadzi Podokręg Rybnik.

Komisja Rozgrywek Podokręgu Racibórz opracowała terminarz klas A i B na sezon 2020/2021. Inauguracja rozgrywek nastąpi w sobotę 8 sierpnia. Drużyny grające w B klasie wybiegną natomiast na boiska 1 sierpnia.

Z terminarzami można zapoznać się na poniższych stronach po kliknięciu w „Terminarz”:
– podokregraciborz.pl/rozgrywki/seniorzy/klasa-okregowa
– podokregraciborz.pl/rozgrywki/seniorzy/klasa-a
– podokregraciborz.pl/rozgrywki/seniorzy/klasa-b

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj