
– Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego też prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie wierzymy, że niezależnie od terminu pobiegniemy razem po raz szósty – mówią organizatorzy.
Biorąc pod uwagę zalecenia Ministerstwa Sportu VI Rafako Półmaraton Racibórz, który miał się odbyć 30 sierpnia, zostaje odwołany. Powodem decyzji jest zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19. – Drodzy zawodnicy. Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego też prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie wierzymy, że niezależnie od terminu pobiegniemy razem po raz szósty – mówią organizatorzy.
oprac. /kp/











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





