League of Legends – e-sport w najczystszej postaci

League of Legends - e-sport w najczystszej postaci

League of Legends czyli LoL to sieciowa gra komputerowa, która w znacznym stopniu przyczyniła się do pojawienia się mody na e-sport, a w końcu także uznania rywalizacji w grach komputerowych za równoprawną dyscyplinę sportu. Dzisiaj grają w tę grę miliony osób na całym świecie, stale rośnie również widownia tej rywalizacji. 

1. LOL czyli…?
2. Jest rywalizacja, są kibice

- reklama -

LOL czyli…?

League of Legends to gra z gatunku multiplayer, która powstała w 2009 roku i od tamtego czasu niezmiennie podbija serca wielu fanów gamingu na całym świecie. Początkowo powstała ona tylko dla systemu Windows, teraz grać może w nią właściwie każdy użytkownik. W momencie osiągnięcia odpowiedniego poziomu, gracz ma dostęp do drabinki rankingowej i… zaczyna się prawdziwa rywalizacja. Konkurować można indywidualnie lub drużynowo. Na koniec każdego sezonu najlepszym przyznawane są nagrody. To jednak nie wszystko. Od 2011 organizowane są mistrzostwa kolejnych sezonów, regionalne, narodowe i międzynarodowe turnieje. Najlepsi zawodnicy są rozpoznawalni na całym świecie, cieszą się ogromną popularnością, mogą liczyć także na bardzo atrakcyjne kontrakty reklamowe.

Jest rywalizacja, są kibice

E-sport coraz rzadziej przypomina zamkniętą społeczność graczy, którzy wzajemnie śledzą swoje zmagania. Coraz częściej rywalizacji w grach takich jak LOL esport przygląda się coraz więcej kibiców, którzy śledzą postępy swoich ulubieńców, dysponują naprawdę szeroką wiedzą na ich temat. Widownia League of Legends to wielomilionowa społeczność, która z zapartym tchem śledzi zmagania swoich ulubieńców w wirtualnej rzeczywiści. W wyniku epidemii koronawirusa i zawieszenia wielu tradycyjnych rozgrywek zainteresowanie e-sportem jeszcze wzrosło, a turnieje LOL zyskały kolejną grupę widzów. Do zainteresowania tą formą rozrywki zachęcało także wielu bukmacherów, którzy już dość dawno otworzyli się na zakłady związane z rywalizacją w ramach e-sportu, natomiast w okresie przymusowej izolacji starali się przekierować uwagę kibiców niemogących obstawiać wyników w swoich ulubionych dyscyplinach właśnie na rozgrywki LOL i im podobne. Można spodziewać się, że zainteresowanie LOL będzie rosło. Kibiców przyciąga bowiem konieczność dużej wiedzy o tym wirtualnym świecie, kluczowe znaczenie strategii, prowadzenie przemyślanych działań przez graczy, a także… towarzysząca im zawsze doza pewnej niepewności. To z pewnością przyczynia się także do cały czas rosnącego zainteresowania LOL ze strony graczy zakładów bukmacherskich.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj