Luzowanie obostrzeń: Więcej osób na trybunach, targach i konferencjach

0
Stadion
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Od 25 lipca na piłkarskie stadiony może wejść więcej kibiców. Zmiany dotyczą również branży eventowej, a także imprez artystycznych i rozrywkowych oraz basenów. Nic nie zmienia się jednak w przypadku zakrywania nosa i ust.

Więcej kibiców na trybunach

- reklama -

Zwiększyła się liczba kibiców, którzy moą wejść na stadiony. Publiczność może teraz zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie. Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.

Konferencje, targi, wystawy – 1 osoba na 2,5 m2

Zmniejszenie obostrzeń objęło także branżę eventową. Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypadać ma 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2.

Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Targi czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.

Baseny i aquaparki – zmiany w limitach osób

W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie ma ograniczenia liczby uczestników. Pozostało ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki obowiązuje limit do 75 proc. obłożenia obiektu.

Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Imprezy artystyczne i rozrywkowe

Od 25 lipca 2020 r. zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

Mniejszy dystans społeczny

Dystans społeczny został skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca jest to 1,5 metra. Jeśli nie będziemy mogli zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętajmy o zasłonięciu nosa i ust!

Dbajmy o siebie i innych

Sytuacja związana z COVID-19 w Polsce jest ustabilizowana, jednak epidemia trwa nadal i dlatego nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione. W dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz często myć lub dezynfekować ręce.

/gov.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here