Racibórz startuje w rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski

Ścieżki rowerowe
Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerach i posiadają telefony komórkowe mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, które oficjalnie zgłosiło się do rywalizacji

Co zrobić, aby dołączyć do treningu? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto, dla którego chcemy kręcić kilometry.

Kilkadziesiąt miast, tysiące uczestników i niezliczone ilości spalonych kalorii – tak wygląda trening przed decydującym etapem walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wziąć udział może każdy z nas. Główna rywalizacja ma rozpocząć się we wrześniu, ale miłośnicy dwóch kółek mogą już kręcić kilometry. Zachęcamy do udziału w zabawie wszystkich miłośników dwóch kółek z Raciborza.

- reklama -

Jak dołączyć do treningu?

Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski (dostępna w Google Play, jak i na App Store ) i wybrać miasto, dla którego chcemy kręcić kilometry. Następnie w menu zaznaczamy „Rywalizacje” i w zakładce „Ogólne” wybieramy oficjalny trening RSP. Na koniec pozostaje tylko wybrać grupę ogólną i… zaprosić do zabawy najbliższych. Im więcej aktywnych rowerzystów z twojej okolicy, tym większa szansa na rozsławienie wybranego miasta.

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

  • Główna rywalizacja ma rozpocząć się we wrześniu, ale miłośnicy dwóch kółek mogą już kręcić kilometry w ramach oficjalnego treningu przygotowawczego
  • Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerach i posiadają telefony komórkowe mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, które oficjalnie zgłosiło się do rywalizacji
  • Dla uczestników przygotowano m.in. zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy dostęp do szczegółowej prognozy pogody. Trzech najlepszych rowerzystów i trzy najlepsze rowerzystki w każdym mieście otrzymają nagrody specjalne
  • Ci, którzy jazdę rowerem mają we krwi mogą kręcić kilometry dla swoich miast przez kilkadziesiąt dni i przygotowywać się do wrześniowej rywalizacji
  • Rozgrzewka przed daniem głównym trwa, liczba uczestników ciągle rośnie, podobnie jak liczba miast zgłaszających się do rywalizacji.

Zadbaj o siebie i o środowisko

Wszystkich niezdecydowanych do jazdy na rowerze w ramach RSP mogą zachęcić atrakcyjne nagrody. Ponadto, wybierając rower jako środek komunikacji, nie będziemy emitować CO2 i dzięki temu przyczynimy się do ochrony środowiska. A świadomość, że w czasach Covid 19 podróżowanie rowerem jest najbezpieczniejszą formą przemieszczania, pozwoli wielu osobom na podjęcie właściwej decyzji.

Jazda na rowerze to także liczne zalety dla naszego ciała. Największą korzyścią, jaką odniesiemy z regularnej jazdy na rowerze jest poprawa kondycji i stanu naszego zdrowia. Nie tylko wyrzeźbimy sylwetkę, ale i zwiększymy pojemność płuc, dotlenimy krew, zwiększy się pojemność wyrzutowa serca oraz jego objętość, spadnie również tętno spoczynkowe. Mało argumentów? Rowerzyści często udowadniają, że taki środek transportu pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście. Nie stoimy przecież w korkach, unikamy tłoku w komunikacji publicznej, oszczędzamy czas i pieniądze. Na stacje benzynowe podjeżdżamy tylko po to, aby sprawdzić poziom powietrza w oponach.

Wielki trening przed wielkim starciem

Każdy, kto do 16 sierpnia 2020 roku dołączy do treningu i wybierze w aplikacji miasto, które dołączyło do zabawy automatycznie zostanie przypisany do wrześniowej rywalizacji i włączy się do walki o cenne nagrody. Oficjalny trening stanowi doskonałą przystawkę przed daniem głównym i jest okazją do podszlifowania swojej formy. Początek wielkiej rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski już 1 września. Starcie potrwa do końca tego miesiąca, jednak o wygraną nie będzie łatwo. Do zabawy zgłosiło się już blisko 40 miast. W tym Racibórz.

Aplikacja Rowerowa Stolica Polski to propozycja dla każdego. Nie jest ważny wiek czy doświadczenie sportowe. Liczy się dobra sportowa zabawa i chęci, gdyż każdy kilometr ma znaczenie i może zadecydować o wygranej konkretnego miasta.

/UM Racibórz, Rowerowa Stolica Polski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj