Siódma wyprawa górska z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Siódma wyprawa górska z PTTK Racibórz

Uczestnicy zdobyli cztery szczyty: Wysoką Kopę, Skopiec, Śnieżkę i Szczelinec Wielki.

W dniach 7-8 sierpnia odbyła się siódma wyprawa górska po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz. Celem było zdobycie czterech szczytów. Były to: Wysoka Kopa, Skopiec, Śnieżka i Szczelinec Wielki.

- reklama -

Uczestnicy wyjechali o godz. 5:30 z raciborskiego dworca PKS. – Wyruszyliśmy do miejscowości Jakuszyce i zielonym, a następne czerwonym szlakiem na szczyt Wysokiej Kopy. Ze szczytu przez nieczynną kopalnię kwarcu Stanisław do Schroniska Wysoki Kamień i Szklarskiej Poręby. Przejazd do Komarna i wejście na Skopiec. Powrót, przerwa na posiłek i na nocleg do Radomierza – relacjonuje Andrzej Kuśnierz, inicjator wypraw. W drugim dniu po śniadaniu miał miejsce przejazd na przełęcz Okraj i wejście na Śnieżkę, następnie powrót przejazd do Karłowa, zdobycie Szczelińca Wielkiego i powrót do Raciborza.

W wyprawie uczestniczyło tylko osiemnaście osób ze względu na to, że sporo osób zdobyło szczyty wcześniej i była ograniczona ilość miejsc noclegowych. Najstarszy uczestnik reprezentował rocznik 1957, a najmłodszy 1989. – Gratuluję wszystkim zdobycia kolejnych czterech szczytów do KGP i zapraszam na wyprawy z PTTK Racibórz – mówi Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK w Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj