Tanie AC – jak kupić tanio AC?

Tanie AC - jak kupic tanio AC

Wcale nie musisz ograniczać się do zakupu obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Tanie AC to nie mit – możesz je mieć bez obaw o okrojony zakres ochrony ubezpieczeniowej. Poznaj wskazówki, dzięki którym kupisz autocasco tanio. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych. 

- reklama -

Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa komunikacyjna, która tak naprawdę pozwala uniknąć sporych wydatków związanych z naprawą pojazdu uszkodzonego przez ubezpieczony pojazd. W razie zdarzenia drogowego sprawca nie naprawi samochodu z ubezpieczenia OC. Taką możliwość daje wyłącznie autocasco – nieobowiązkowa polisa, na którą decyduje się niewielu kierowców. Powód jest prosty – składki na AC są znacznie wyższe w porównaniu z ubezpieczeniem OC. Wcale jednak tak być nie musi – możesz zaoszczędzić na autocasco bez wpływu na zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Tanie AC – tylko po porównaniu dostępnych ofert

Przy wyborze AC, w przeciwieństwie do OC, nie można kierować się wyłącznie ceną. Nie oznacza to jednak, że tanie autocasco nie istnieje. Podstawą jest… porównanie dostępnych ofert. Tylko tyle i aż tyle musisz zrobić, aby zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych. Gra jest warta świeczki, bo to naprawdę duże pieniądze, które możesz zatrzymać w kieszeni.

Aby porównać dostępne oferty i dotrzeć do taniego AC, wcale nie musisz umawiać się na wizytę w oddziale ubezpieczyciela. Nie ma potrzeby także korzystania z usług multiagencji ubezpieczeniowej. Z pomocą przychodzi serwis porównywarkowych, za pośrednictwem którego wygodnie porównasz oferty – a to wszystko bez wychodzenia z domu. Cała procedura zajmuje dosłownie kilka minut, a Ty w ten sposób zaoszczędzisz naprawdę spore pieniądze. Jak pokazują kalkulacje, różnice w cenach są ogromne.

Jak to działa? Wchodzisz na stronę internetową, wypełniasz formularz i… czekasz na kalkulację. W ciągu kilkunastu sekund otrzymujesz odpowiedź – to proponowana wysokość składek. Klikając w konkretną ofertę, możesz poznać jej szczegóły.

Przykład. Mieszkasz w Gdańsku. Jesteś mężczyzną w wieku 35 lat. Ubezpieczasz Forda Fiestę z 2015 roku z silnikiem benzynowym o pojemności 998 cm3. Kalkulator przedstawia m.in. takie oferty jak poniżej:

  • AXA Direct – 757 zł (OC +AC + Assistance)
  • Link4 – 1081,46 zł (OC +AC + Assistance)
  • Link4 – 1244,27 zł (OC +AC + Assistance + NNW)
  • Wiener – 1630,00 zł (OC +AC + Assistance)
  • Benefia – 1854,00 zł (OC +AC + Assistance).

Istnieje także możliwość porównania kilku ofert, dzięki czemu widzisz wszystkie podobieństwa i różnice.

Takie porównanie ofert pozwala na wybór taniego AC z uwzględnieniem wszystkich oczekiwań ubezpieczającego.

Jak zaoszczędzić na AC?

Chcesz zaoszczędzić na AC? Jak najbardziej jest to realne przy uwzględnieniu m.in. takich kwestii jak:

  • zakres ochrony – niech będzie dopasowany do Twoich potrzeb i sposobu wykorzystywania pojazdu
  • wartości franszyzy integralnej – im wyższa, tym niższa może być składka
  • wysokości udziału własnego w szkodzie – im wyższa, tym niższa będzie składka.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zamiana pełnego AC na mini casco. Jest to okrojona wersja pełnego autocasco, która zwykle obejmuje szkodę całkowitą, kradzież oraz szkody wyrządzone żywiołami. Różna może być jednak wysokość sum gwarancyjnych oraz inne wyłączenia odpowiedzialności.

Więcej wskazówek o tym, jak zaoszczędzić na AC znajdziesz w artykule dostępnym pod adresem https://rankomat.pl/samochod/tanie-ac-jak-zaoszczedzic.

Cały czas musisz mieć jednak na uwadze własne potrzeby i oczekiwania. Nie możesz bowiem decydować się np. na mini AC wówczas, gdy zależy Ci na ochronie w razie uszkodzenia auta z własnej winy itp.

Tanie autocasco jest dostępne – o ile faktycznie poświęcisz odrobinę czasu na dokonanie kalkulacji i porównanie ofert. Warto się tego podjąć – nie musisz przepłacać za AC, bo nie ma takiej potrzeby.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj