Mandat za koszenie zboża po 22:00? Dyskusja w sieci

0
Kombajn

Sprawę mandatu dla rolnika, który pracował kombajnem po 22:00 nagłośnił w mediach unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Oburzył go fakt, że w jednej z polskich miejscowości nałożono mandat na rolnika, który zdaniem sąsiadki zakłócał ciszę nocną. 

Do sytuacji doszło w jednej z polskich miejscowości. Jedna z mieszkanek, która sąsiadowała z polem rolnika wezwała policję, skarżąc się, że ten pracuje kombajnem po 22:00 i zakłóca ciszę nocną. Policja potwierdziła zakłócanie ciszy i nałożyła na mężczyznę mandat. Sprawę skomentował w sieci Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa. – Słyszę, że policja ukarała mandatem rolnika, który pod pretekstem żniw kosił zboże kombajnem po 22-giej i zakłócał wiejską ciszę działkowiczce z miasta. Nie do wytrzymania ci rolnicy, od świtu do północy kręcą się po tych swoich polach i zagrodach, hałasują, kurzą… – napisał ironicznie na Twitterze.

- reklama -

Głos w dyskusji zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który przywołał sytuację z Francji. Tam sąd orzekł na korzyść właścicielki koguta, który intensywnie zakłócał poranki mieszkańcom wsi przybyłym z miasta. Na to odpowiedziała jedna z internautek, której zdaniem jest spora różnica między „samowolnie piejącym kogutem a człowiekiem ignorującym przepisy dotyczące ciszy nocnej”.

Janusz Wojciechowski napisał, że „w te żniwa trzeba nie tylko kosić, ale też jednocześnie siać. Siać świadomość, że żniwa, nawet i północy, to nie chuligański wybryk tylko ciężka i niezbędna dla nas wszystkich praca. I że w te sierpniowe dni żniwa ważniejsze są nawet i od wczasów”.

Co Wy o tym siądziecie? Czy mandat dla rolnika pracującego kombajnem po 22:00 był słuszny czy raczej absurdalny? Komentujcie na Facebooku.

 

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here