Mobilne biuro programu „Czyste powietrze” przyjedzie do Tworkowa

Mobilne biuro Czyste Powietrze

Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów, pomogą też wypełnić wnioski o dotacje.  

28 sierpnia, w piątek, Mobilny Punkt Czystego Powietrza zawita do gminy Krzyżanowice. Do końca sierpnia eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wypełnianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu. – Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – zaznaczył minister Michał Kurtyka.

- reklama -

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak, by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

– Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Pracownicy WFOŚiGW będą do dyspozycji mieszkańców na placu przed GZOKSiT w Tworkowie. Będzie można podejść i skonsultować zakres prac na swoich nieruchomościach, jak również złożyć wniosek o dofinansowanie. Mobilny Punkt przyjedzie do Tworkowa 28 sierpnia w godzinach 12:00 – 14:00.

/UG Krzyżanowice oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj