Rybnik wybrany Śląską Lokacją Filmową 2020

Fot. L. Tyl (Urząd Miasta w Rybniku)

Finałowe głosowanie w plebiscycie na najbardziej filmowe miejsce w regionie wygrał Zespół Szkół Wyższych w Rybnik, gdzie kręcono serial Diagnoza. 

Kampus studencki powstał na terenie 4,5-hektarowego kompleksu poszpitalnego przy ulicy Rudzkiej – przestrzeń jest połączeniem nowoczesnej infrastruktury z zabytkową architekturą. Rybnicki ośrodek zagrał w medycznym serialu „Diagnoza”, który był emitowany na antenie stacji TVN.

- reklama -

Spośród ponad trzydziestu zgłoszonych obiektów i lokalizacji z dziesięciu miejscowości województwa śląskiego, komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Sobańska – scenograf (m.in. „Zimna wojna”, „Ida”, „Jesteś bogiem”, „Młyn i Krzyż”, „W ciemności”),
Michał Śliwkiewicz – kierownik produkcji ds. lokacji („Zimna wojna”, „Ja teraz kłamię”, „Wspomnienie lata”), Anna Szrama – zastępca dyrektora IF Silesia Film i Patrycja Młynarczyk – szefowa Silesia Film Commission wybrała pięć finałowych lokacji, które stanęły do wyścigu o tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2020”. Były to: Pałac Dietla w Sosnowcu, katowicki Nikiszowiec, Muzeum Hutnictwa Cynku – Walcownia w Katowicach, Miasto Cieszyn oraz Zespół Szkół Wyższych w Rybniku. Pod uwagę wzięto m.in. unikatowość i wyjątkowe walory filmowe zgłoszonych propozycji.

O ostatecznym wyniku zdecydowali sami mieszkańcy, którzy już od 18 lipca do 18 sierpnia za pośrednictwem ankiety do głosowania na stronie organizatora oddawali głosy na wybraną przez siebie lokację.

Rybnik, jako zwycięzca Plebiscytu otrzyma tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2020, a przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięską lokację będzie można oglądać przez dwa tygodnie przed seansami filmowymi w katowickim Kinie Kosmos.

Organizatorami konkursu byli Instytucja Filmowa Silesia Film i Silesia Film Commission.

/UM Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj