PKS Racibórz ma kolejne nowoczesne autobusy [ZDJĘCIA]

pks raciborz
Prezentacja nowoczesnych autobusów na Dworcu PKS w Raciborzu. Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Nowe autobusy zastąpią zużyty tabor i obsługiwać będą 14 linii na terenie całego powiatu raciborskiego.

27 sierpnia odbyła się prezentacja nowych autobusów PKS Racibórz. To kolejne 6 z 10 nowoczesnych pojazdów, które będą obsługiwać mieszkańców powiatu. W 2019 r. zakupiono już 4 autobusy. W przekazaniu uczestniczyli m.in. starosta Grzegorz Swoboda oraz prezes PKS Damian Knura. Siedem samorządów gminnych razem z powiatem tworzy komunikację powiatowo-gminną. Autobusy zostały zakupione w ramach realizowanego przez powiat raciborski projektu „Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim”.

- reklama -

Pojazdy są wyposażone w system monitoringu wewnątrz i przed autobusem, system nagłośnienia zapowiedzi głosowych wraz z mikrofonem dla kierowcy oraz ekranami LED do wyświetlania informacji o przebiegu trasy i kolejnych przystankach, bezprzewodowy router (sieć Wi-Fi) i ładowarki USB. Przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami oraz spełniają europejski standard EURO 6 w zakresie ograniczania emisji spalin i hałasu. Nowe autobusy zastąpią zużyty tabor i obsługiwać będą 14 linii na terenie całego powiatu raciborskiego.

Zakup autobusów realizowany w ramach projektu pn. „Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT Subregionu Zachodniego.

Wartość zadania to 8 645 670 zł, wartość kosztów kwalifikowalnych w projekcie – 7 028 186,99 zł. Dofinansowanie EFRR (85%) – 5 973 958,94 zł, wkład własny finansowy powiatu: 2 671 711,06 zł.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj