Największy Potteromaniak w Raciborzu wybrany [ZDJĘCIA]

Harry Potter
W konkursie wzięło udział 43 uczestników (najstarszy miał 40 lat a najmłodszy 9 lat).

W raciborskiej bibliotece uczczono 20-rocznicę pierwszego polskiego wydania książki „Harry Potter” J.K. Rowling, organizując Wielki Konkurs Wiedzy.

Jaką niezwykłą umiejętność magiczną posiadała Nimfadora Tonks? Gdzie znajduje się wejście do kuchni w Hogwarcie i co należy zrobić, aby je otworzyć? Jaki numer należy wykręcić, aby dostać się do Ministerstwa Magii wejściem dla interesantów? Z tymi i pozostałymi 97 niezwykle trudnymi pytaniami musieli poradzić sobie fani cyklu książek „Harry Potter” J.K. Rowling.

- reklama -

Pytania konkursowe dotyczyły siedmiu tomów: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.

W konkursie wzięło udział 43 uczestników (najstarszy miał 40 lat a najmłodszy 9 lat).

Nagrodzeni:
Julia Piechaczek (13 lat)
Łukasz Zajda (29 lat)
Oliwia Kondziołka (14 lat)

Wyróżnienia:
Magdalena Wszołek (11 lat)
Mateusz Waniczek (18 lat)
Łukasz Ostrowski (30 lat)
Ewelina Draus (30 lat)
Piotr Aksman (18 lat)
Liliana Płonka (9 lat)

– Gratulujemy niezwykłej wiedzy wszystkim uczestnikom! Laureatów zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów w godzinach otwarcia EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 – mówi Magdalena Wieder z MiPBP, organizatorka konkursu.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj