Kryminał pod psem, czyli spotkanie online z Martą Matyszczak w bibliotece

Biblioteka

Autorka cyklu „Kryminał pod psem” – Marta Matyszczak spotkała się ze swoimi fanami w przestrzeni wirtualnej. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

Marta Matyszczak gościła w raciborskiej bibliotece już dwukrotnie. Pierwszy raz w 2013 roku, kiedy z okazji Dnia Kobiet opowiedziała fankom o mrocznych, skandynawskich kryminałach. Drugi, w 2016 roku, kiedy poprowadziła warsztaty pisarskie, oczywiście z kryminałem w tle. Tym razem pisarka spotkała się z czytelnikami w przestrzeni wirtualnej, na zaproszenie Filii nr 2 na Ostrogu.

- reklama -

Autorka opowiedziała o początkach swojej przygody z kryminałem, związanej z udziałem w warsztatach literackich organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Wcześniej Marta Matyszczak prowadziła Kawiarenkę Kryminalną, gdzie omawiała kryminały, co jak przyznała okazało się najcenniejszym z etapów jej kariery pisarskiej. Aktualnie, na koncie pisarki jest już osiem powieści, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Czytelnicy pokochali przede wszystkim nietypowego, bo psiego bohatera imieniem Gucio, który towarzyszy detektywowi Szymonowi Solańskiemu. Uczestnicy spotkania online mieli także okazję poznać pierwowzór psiego bohatera – psa Gacka, który pojawił się w trakcie nagrania!

Na koniec autorka cyklu „Kryminał pod psem” poleciła widzom twórczość Iana Rankina, z którym miała okazję spotkać się zupełnie przypadkowo w Szkocji a z polskich autorów Roberta Małeckiego. Zarówno polecane pozycje, jak i książki Marty Matyszczak dostępne są w raciborskiej bibliotece. Serdecznie polecamy!

Nagranie spotkania dostępne tutaj

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj