Święto Niepodległości z RCK. Finał projektu o Brzeziu [WIDEO]

malgorzata rother burek
Małgorzata Rother-Burek

Podczas ostatniego wywiadu zrealizowanego w ramach projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia” Małgorzata Rother-Burek mówi m.in. o historiach dotyczących Dworu w Brzeziu.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na finał projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”. Wydarzenie to wpisuje się w obchody Święta Niepodległości Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozwala spotkać się w budynku RCK, ale jednak organizatorzy zapraszają do uczestnictwa przez stronę www.rck.com.pl, www.facebook.com i YouTube.

- reklama -

11 listopada będzie można zobaczyć online film podsumowujący projekt, wystawę zdjęć z realizacji działań oraz spektakl teatralny pt. „Ballada o Brzeziu” w reżyserii Grażyny Tabor. Premiera o godz. 17:00.

W ramach projektu budowana jest też podstrona brzeski-parafianin.pl, gdzie znajdą się m.in. wszystkie materiały z działań projektu.

To wszystko jutro – a już dzisiaj można obejrzeć ostatni wywiad zrealizowany w ramach projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”. W rozmowie Ireneusza Burka z Małgorzatą Rother-Burek przedstawione są m.in. historie dotyczące Dworu w Brzeziu takie jak oszustwo Niemców podczas plebiscytu, pobyty Arka Bożka w tym miejscu czy Uniwersytet Ludowy.

Zdjęcia i montaż: Adrian Szczypiński

Partnerem w realizacji programu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Brzeziu. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj