Jesień na drogach. Podstawowe zasady bezpieczeństwa

droga jesien
Fot. pexels.com

Raciborscy policjanci przypominają o wymianie opon i usuwaniu zlodowacenia z szyb.

W związku z pogarszającą się pogodą mundurowi z raciborskiej drogówki zwracają się z apelem do kierowców. Prognozy synoptyków na najbliższe dni mówią, że na termometrach możemy zobaczyć wartości bliskie zeru. Jest to temperatura, która negatywnie wpływa na ogumienie letnie w naszych pojazdach. Pora pomyśleć o wymianie ogumienia na zimowe.

- reklama -

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy warunki na drodze wymagają od nas większego refleksu i wyobraźni. Specjalnego przygotowania wymagają również pojazdy. Wymiana ogumienia z letniego na zimowe to podstawowa, byśmy mogli mówić o bezpieczeństwie. Opona letnia traci swoje wartości, kiedy temperatura spada już poniżej 12 stopni Celsjusza. Mieszanka, z jakiej jest wykonana taka opona, staje się twarda, a co za tym idzie, nie jest przyczepna do jezdni. Może to sprawić, że w niekontrolowany sposób stracimy panowanie nad swoim pojazdem. Jeżeli wybieramy się w rejony górskie, warto zaopatrzyć się również dodatkowo w łańcuchy na koła.

Ważną sprawą jest również usunięcie zlodowacenia z szyb pojazdu. Dużo kierowców wykonuje tą czynność niedbale, zapominając o usunięciu oblodzenia z całej szyby przedniej czy z szyb bocznych. Mając prawidłową widoczność, można zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacją na drodze. Warto poświęcić więcej czasu o poranku na tą czynność.

– Nie zapominajmy o własnym oraz innych bezpieczeństwie. Na drodze nie jesteśmy sami – apeluje policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj