Raciborska biblioteka pełna nowości

biblioteka raciborz
Nowości książkowe w raciborskiej bibliotece

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika – proponuje najświeższe  nowości rynku wydawniczego, które można wypożyczyć w niestandardowy sposób.

Raciborska biblioteka zgodnie z decyzją rządu jest zamknięta do 29 listopada. Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, oddziały i filie raciborskiej biblioteki udostępniają zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:
1) czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line – katalog.biblrac.pl/Opac5/, telefonicznie lub e-mailowo – lista kontaktów tutaj: www.biblrac.pl/pl/site/index/6-kontakt/11-oddzialy-i-filie.html; zamówienia telefoniczne są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia,
2) bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę, a następnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki,
3) czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów.

- reklama -

Książki można również zamówić do domu, korzystając z usługi „Książka na telefon”. To propozycja przede wszystkim dla osób starszych czy niepełnosprawnych: www.biblrac.pl/pl/site/index/80-aktualnosci/news/358-skorzystaj-z-uslugi–quot-ksiazka-na-telefon-quot-.html.

A jest co wypożyczać, bo jesień to zawsze gorący okres na rynku wydawniczy. Czytelnicy znajdą wśród nowinek m.in. biografie Marka Hłaski – „Hłasko. Proletariacki książę” czy Janis Joplin – „Janis. Życie i muzyka”, najnowszą powieść Johna Grishama „Dzień rozrachunku”, najgłośniejszy reportaż śledczy ostatnich lat „Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat” czy poradnik „Jak zerwać z cukrem. Porzuć diety i żyj pełnią życia”. Więcej nowości tutaj: katalog.biblrac.pl/Opac5/.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj